תמיד חלמתם לפתוח עסק, רגע לפני…

כשהחלום נתקל במציאות

הכתבה הזו מוקדשת לבעלי העסקים או לאלו שהחליטו לפתוח עסק. החלטתם לצאת לעצמאות, חלמתם לפתוח מסעדה, דוכן, חנות או להקים משרד בתוך קניון – בהצלחה!!!
התחלתם לחפש מקום, מצאתם חנות או מתחם להשכרה, המקום מצא חן בעינכם, גם המחיר ואתם עומדים לחתום על החוזה….. ורגע לפני אני ממליצה לעצור!
לעסקים השונים ישנן דרישות שונות בכל הנוגע למקום הימצאות העסק, לעמידה בתקנים ותקינה רלוונטיים, התייחסות לנגישות, דרישות כבאות, עמידות חומרים ותקנים של משרדי הממשלה השונים (בריאות, תמ”ת וכו’).
אמנם ישנם מקצועות שבהם פתיחת עסק אינה כרוכה במקום פיזי אלא רק במכירת ידע, אך מה לגבי אנשים שחלומם מצריך, השכרת מקום, השכרת ציוד, התעסקות עם סחורה, מכשור מיוחד, תפעול של מכונות, ציוד וכו’ ?..

סיפור מהשטח

התקשר אליי לקוח וסיפר לי שהוא עומד לפתוח פיצרייה,
הוא השכיר מקום וקבענו להיפגש במקום על מנת שאוכל למדוד ולסגור חוזה. הגעתי למקום וראיתי שקיימת גלריה מעץ, הגובה שלה בחלק העליון גבולי ומה גם שהגובה הכללי של המקום אינו תקני לבניית גלריה. לאחר שעזבתי את המקום, ערכתי בדיקה לבדיקת מספר תקנים על מנת לבדוק באופן מוחלט אם המקום כשיר לפתיחת פיצרייה או שהלקוח מתעתד “לשים את כספו על קרן הצבי”.
לאחר הבדיקה, הודעתי ללקוח בצער רב, כי הגלריה לא עומדת בתקנים.
נוסף על כך הלקוח גילה כי אין היתר לגלריה לאחר פגישה עם המשכיר, לא של רישוי עסקים, לא של משרד הבריאות ויותר גרוע לא של כיבוי אש. כלומר, הסיכוי לקבל רישיון עסק נמוך מאוד עד אפסי ובמידה וכן היה פותח את העסק במקום זה ואז מתחיל תהליך לרישיון עסק התהליך היה עולה לו הרבה מאוד כסף…
כמובן שהלקוח עצר את כל התהליך, פתאום הוא הבין שהוא עומד להשקיע סכום כסף במקום שיכול מאוד להיות שלא יקבל רישיון עסק ועלול להסגר.
במחשבה שנייה הוא למעשה ניצל, מבזבוז מיותר של כסף ויותר מכך, מעוגמת נפש שהיה עובר בתהליך מול הרשויות ובעיקר ממפח הנפש שלו עצמו.

פתיחת עסק

זה לא עניין של מה בכך, יש פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון, יתרה מזאת, הבירוקרטיה הקיימת מקשה מאוד ועלינו לקחת בחשבון היטב שכל חריגה מהתקנים תהא מכה כספית בעתיד האמור לבוא.

אין ספק שחלומות נועדו על מנת שיגשימו אותם והכל אפשרי אם יש בנו כוח רצון והתמדה, אבל צריך לעשות זאת כמו שצריך. חשוב לתכנן ולבדוק את הדברים לעומק לפני שקופצים למים.

בדיוק כפי שהכנת הפיצה במקרה לעיל נעשית בשלבים מאוד ברורים, על אחת כמה וכמה, פתיחת עסק צריכה להיעשות בשלבים מסודרים, לאחר בדיקה מעמיקה ויותר מכך לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום. מעבר לתכנון נכון ומסודר, אנשי המקצוע עלולים לחסוך לכם לא מעט כסף ולמלט אתכם ממפח נפש מיותר. מניסיוני הרב בתחום העיצוב ומפרויקטים רבים בתחום השיפוצים והבנייה אני ממליצה לבעלי העסקים להקפיד ולראות בצורה מרחבית את התמונה הכוללת והשלמה. דאגו שיהיה לכם אדם שילווה אתכם גם בתהליך המקדים, שיבין את התקנים הנדרשים, ידע להנחות ולבנות את התוכניות על פי הנדרש, ידע להתנהל מול רישוי העסקים של העירייה ויוביל אתכם בביטחה לעבר הגשמת החלום של הקמת העסק אותו רציתם. אולי זה יעלה מעט אבל יחסוך הרבה.

מאמרים נוספים

עיצוב מסחרי

בכדי שתוכלו לבצע עיצוב מחדש של בית העסק שלכם או לעצב עסק אשר נפתח זה עתה, מעצבת הפנים עדי זילברברג תתכנן עבורכם את העיצוב המסחרי המתאים ביותר לתחום בו את עוסקים.

שיפוץ בתים

כאשר אנו מתכננים שיפוץ לבית, אנחנו מעוניינים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר שתשרת את כל בני המשפחה בבית. אז איך עושים זאת נכון?

תכנון ועיצוב המשרד הפרטי

בעלי מקצועות חופשיים כגון עורכי דין ורואי חשבון, נמצאים במשרד הפרטי שלהם רוב שעות היום. חלקם אף מארחים לקוחות במהלך השבוע במשרד כחלק משגרת עבודה קבועה.

עיצוב בהתאמה אישית

בחיפוש אחר העיצוב המושלם לבית או למשרד, לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו בוחרים עיצוב מסוים מתוך ברירת מחדל. היום, עם שיטות העיצוב המתקדמות הקיימות בתחום עיצוב הפנים, ניתן להגיע לעיצוב בהתאמה אישית ברמה של כמעט אחד לאחד.
Call Now Button