מהפך בחודשיים ושבוע

"אנחנו רוצים לרענן קצת את הסלון"....

זה המשפט הראשון שאמרו לי לקוחותיי בפגישתנו הראשונה. “אנחנו לא אוהבים שהספה עומדת עם הגב לדלת”.. ” היינו רוצים להסתיר את הכניסה לחדר עבודה”…
גלגלי המוח מתחילים לעבוד… אוקיי- אני אומרת, יש כאן קיר, נצטרך להוריד אותו על מנת ליצור חלוקה חדשה”, “ומה לגבי הרצפה?” אני שואלת, “יש כאן שלושה סוגי מרצפות” , “אוקיי” הם עונים לי, נחליף את הריצוף… ” אהה אנחנו גם מארחים הרבה, אז אנחנו צריכים מקום לפתיחת פינת האוכל ואנחנו לא אוהבים את דלפק האכילה במטבח, והתאורה לא מספיק חזקה, ואנחנו רוצים להחליף את כל הדלתות ולהוסיף תריסים חשמליים וגם הבנות רוצות לרענן את החדרים שלהן, לצבוע ולשפץ ולהחליף ו…… הבנתי, אנחנו כבר מזמן לא רק בסלון.

אז התחלתי לחשוב...

המון חלומות בין ארבעה קירות ותקציב אחד מוגבל. איך אני מצליחה לעמוד במגבלות הקיימות ולייצר משהו אחר, חדש?
אז התחלנו לדון, אם אחליף בין הסלון למטבח, ואם נזיז את פינת האוכל, לפתוח חלון או לא, איך אני מפרידה בין הכניסה לממ”ד לסלון…. צריכה להתחשב באור הטבעי שנכנס, אז דילמה היכן להציב את הטלוויזיה על מנת שלא יהיה סנוור, גם חשוב לשמור על חלל פתוח כדי לתת תחושת מרחב ושבאותו חלל אוכל לפתוח פינת אוכל ל3 מטרים.
שרטטתי, שיניתי, החלפתי, בדקתי, מחקתי ושוב שרטטתי ובסוף הגשתי מספר סקיצות ובחרנו. בחרנו את הכי טובה עבור לקוחותיי, בהתאם לרצונותיהם של כולם וכמובן לתקציב שנקבע.

עשיתי הדמיה של הבית והתחלתי להכניס צבעים

חומרים וטקסטורות. שלחתי ללקוחותיי- הם שאלו, “זה הבית שלנו, את בטוחה?”. עניתי :”זה בהחלט יכול להראות ככה”. “אנחנו סומכים עלייך, צאי לדרך” הם ענו ואני התמלאתי שמחה. לא מובן מאליו שלקוחות משחררים וסומכים עליי או בכלל על בעלי מקצוע בצורה כל כך עיוורת. הרגשתי אחריות גדולה.
הגענו לשלב התוכניות. הוצאתי מפרט לכל בעלי המקצוע. פרטי נגרות מיוחדים המותאמים אך ורק לבית הזה. החלטתי לעצב גוף תאורה שישתלב לי בדיוק לפריטים שבחרנו וידעתי גם מי ייצר אותו עבורנו. הגשתי תכניות, כתב כמויות- שלחנו למספר קבלנים, בדקנו, חקרנו, התלבטנו ובסוף בחרנו את אנשי המקצוע לביצוע העבודה.. בתוך תוכי, ידעתי שזה יהיה מוצלח כי הכרתי את הצוות שבחרנו. אבל כרגיל כמו כל פרויקט. חששתי. חששתי שמשהו ישתבש, חששתי בסופו של התהליך הלקוחות לא יאהבו את התוצאה, חששתי אבל גם הייתי בטוחה.

סגרנו את כל אנשי המקצוע

ואז התעכבנו. החלטנו להתחיל את השיפוץ בתאריך מאוחר יותר, כי אני נסעתי לחול, ואז הלקוחות נסעו, לו”ז עמוס של כל אחד מהצדדים ובעלי המקצוע אבל בסוף הוחלט השיפוץ יתחיל ב10/7. וכך היה.
הקבלן התחיל לעבוד בדיוק בזמן, הנגר התחיל לייצר את כל הפריטים המיוחדים. אני והלקוחות נסענו לכל בתי העסק על מנת לרכוש את כל הפריטים ותוך כדי אני מגיעה לשטח לבדוק שהכל מתנהל לפי התוכניות. פגישות עם ספקים שונים בשטח, ווסטאפים, שיחות, מיילים תקשורת בכל האמצעיים האפשריים.
משבוע לשבוע התחלנו לראות את התוצאות, הדלתות סופקו שבועיים מרגע ההזמנה, החלונות הותקנו שבועיים לאחר הזמנתם מתחילת השיפוץ, הריצוף כבר הודבק, והקירות נצבעו.

תהליך שעבר על מי מנוחות,

זרימה וסנכרון בין כל אנשי המקצוע, עבודה נפלאה של כל אחד ואחד מהאנשים שנבחרו לבצע את הפרויקט. והלקוחות שלרגע, שעם כל הקושי שיש בתהליך של שיפוץ, המשיכו לסמוך על כל אחד ואחד מאיתנו, תמיד אמרו את שעל ליבם ופשוט נתנו לפרויקט להגיע לתוצאה הסופית.

בחירת אנשי מקצוע נכונים בתהליך של בניית בית או שיפוץ היא הבחירה הכי חשובה לפרויקט. אנחנו יכולים לתכנן כל דבר, לקנות את המוצרים הכי יפים ואיכותיים אבל אם בעלי המקצוע אינם יודעים ליישם זאת בעבודתם, או יותר מכך, אינם יודעים להתנהל מול אנשי מקצוע אחרים שאינם מכירים- הפרויקט ברגע יכול להפוך לכישלון ולהשאיר לנו טעם מר ותחושה של אפיסת כוחות בתום התהליך.
לא תמיד השיקול הכלכלי בבחירת אנשי המקצוע הוא הקובע. צריך להבין. בתהליך של שיפוץ קיימת חדירה לתוך המרחב הפרטי של כל אחד ואחד מאיתנו. אנחנו נכנסים לתוך ביתכם, מבצריכם. המקום הפרטי והאינטימי שבניתם עם משפחתכם. רצון לשפץ את קינכם נובע בעיקר מרצון לשפר את תנאי מחייתכם. אז תבחרו את האנשים הנכונים שירצו לעשות זאת באהבה ובמקצועיות.

חודש לאחר תחילתו של השיפוץ

השיפוץ היינו כבר אחרי הבלאגן הגדול- נשאר לנו לחכות להלבשת הבית. והנה שבוע אחרי שבוע, הספה הגיע, ופינת האוכל, הנגר התקין את פריטיו המיוחדים, כולל חידוש כל המטבח והארון החדש, חדר עבודה חדש, גופי התאורה הורכבו בשלבים ולבסוף הותקן הפרקט.
זהו, נקבע יום צילומים וכל מה שנשאר זה לסיים פינישים אחרונים ולנוח.
28/9 חודשיים ושבוע- סיימנו את השיפוץ, הלבשנו את הבית וצילמנו אותו.

מאמרים נוספים

עיצוב מסחרי

בכדי שתוכלו לבצע עיצוב מחדש של בית העסק שלכם או לעצב עסק אשר נפתח זה עתה, מעצבת הפנים עדי זילברברג תתכנן עבורכם את העיצוב המסחרי המתאים ביותר לתחום בו את עוסקים.

שיפוץ בתים

כאשר אנו מתכננים שיפוץ לבית, אנחנו מעוניינים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר שתשרת את כל בני המשפחה בבית. אז איך עושים זאת נכון?

תכנון ועיצוב המשרד הפרטי

בעלי מקצועות חופשיים כגון עורכי דין ורואי חשבון, נמצאים במשרד הפרטי שלהם רוב שעות היום. חלקם אף מארחים לקוחות במהלך השבוע במשרד כחלק משגרת עבודה קבועה.

עיצוב בהתאמה אישית

בחיפוש אחר העיצוב המושלם לבית או למשרד, לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו בוחרים עיצוב מסוים מתוך ברירת מחדל. היום, עם שיטות העיצוב המתקדמות הקיימות בתחום עיצוב הפנים, ניתן להגיע לעיצוב בהתאמה אישית ברמה של כמעט אחד לאחד.
Call Now Button